محل تبلیغات شما

امروز در مورد الگوهای ذهنی یا پارادایم ها صحبت می کنم. الگوهای ذهنی تصوراتی است که ناخودآگاه ما به آن ها باور دارد. مثلا ضمیر ناخودآگاه ما باور داشته باشد پول سخت بدست میاد. من آدم بدشانسی هستم. کلا زندگی من یک تراژدی بود. من کلا بدبخت متولد شدم. مثال خیلی زیاد است ولی من مثال مالی را انتخاب می کنم.

اما فردی دیگر باوری عکس داشته باشد. پول آسان بدست میاد. در وضع  اقتصادی بد این روزها هر دو فرد در شرایط یکسان چه جور رفتار می کنند؟ 

1. فرد شماره یک و فرد شماره دو هردو کاسب هستند. 
  2. هردو فرد حدود بیست سال سابقه کار داند.
  3. از لحاظ سواد و پیشینه خانواده مشابه هم هستند.  آقا جانم فرض کنید برادر هستند. تمام
  4. اما تفاوت آن ها در الگوهای ذهنی آن هاست. 

فرد شماره یک باور دارد پول سخت بدست میاد. همیشه تحت فشار افکارش است. اصلا نمی خواهد لبخند بزنه؟ چرا چون پول سخت بدست میاد. مشتری هایی که بهش مراجعه می کنند تکریم نمی کند. بعد از مدتی مشتری ها ترجیح می دهند یک جای دیگر خرید کنند. 

کسی که باور دارد پول راحت بدست میاد، در هر حرفه ای که باشد، با اخلاق و حرفه ای عمل می کند. در نتیجه مشتری ها از فرد راضی خواهند بود. مشتری ها دوست دارند از فرد شماره دوم خرید کنند.  چون حس مثبتی به آن ها منتقل می کند. خب همین باعث می شود مشتری های بیشتری داشته باشد. 

واقعا شگفت آوره دو کاسب که از نظر شرایط ظاهری با هم برابر هستند یکی از آن ها چند برابر دیگری درآمد دارد؟ 

راه نجات: پارادایم شیفت

برای من بارها تکرار شده کار سختی را باید انجام بدم. اما هیچ ایده و برنامه ای برای آن ندارم. من فقط یک چیز را خوب می دونم آن کار باید انجام شود. اما چه کار می کنم؟ پارادایم ذهنی خودم را عوض می کنم. با گفتن این جمله کار به آسانی حل می شود. حتی گاهی وقت ها کار به حدی سخت است با خودم می گویم این کار خود به خود حل می شود. پس بزن بریم پارادایم شیفت.

گاهی وقت ها میروم می خوابم با خودم می گویم بعد خوابم مشکل حل میشود باورم نمی شود حل شدن مشکل به خودی خود مگه ممکنه؟ تا چند روز  به خاطر آن معجزه هیجان دارم. خلاصه کلام راه نجات این است که پارادایم شیفت کنیم یعنی الگوهای ذهنی خود را مثبت کنیم. دقیقا کاری که قانون جذب توصیه کرده است. اما.

اما نکته ی آخر قانون جذب نباید برای همه کار کند برای یک عده ی اقلیت (فکر می کنم کمتر از 15 درصد) کار می کند. شاید در روزهای آینده در مورد کار نکردن قانون جذب بحث کردم. اما هر کدام از افراد دسته ی ذکر شده (15 درصد) با موفقیت هایشان طی زمان به یک اسطوره تبدیل خواهند شد. 

خوشحال می شوم نظرات خود را بیان کنید.

توصیه می کنم برای فهم بهتر به کلیپ قانون جذب(راز) مراجعه کنید. فیلم سه احمق را حتما ببیند. 

شهود گرایی در خدمت منطق گرایی

سه گانگی علم، ادیان و تاریخ

راه کهکشانی به نام پارادایم شیفت

ها ,کار ,یک ,بدست ,فرد ,کنم ,می کنم ,قانون جذب ,بدست میاد ,آن ها ,پارادایم شیفت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مسافر زمان